5 דרכים לחסוך כסף ב- 2020-2021 – לשירותך

  1. דף הבית
  2. טיפים למעסיקים
  3. פרטי כתבה
5 דרכים לחסוך כסף ב- 2020-2021 – לשירותך

מערכת "לשירותך"

היי , בואו נדבר תאכל'ס , כמו שאתם בטח כבר יודעים כסף לא גדל על העצים ( ואם כן נשמח שתעדכנו אותנו בתגובות לכתבה זו 🙂 ) ואין מה לעשות אנחנו חייבים כסף!. בין אם זה אוכל , ביגוד , תרופות , או כל דבר אחר בלי חתיכות "הברזל" או פיסות "הנייר" האלה לא נוכל להשיג הרבה. ונכון אנו עובדים קשה בשביל להשיג אותם אך לפעמים לא שמים לב ופתאום זה נעלם או "החגיגה נגמרת"… והבעיות מתחילות!. אז מה לעשות כדי לשמור על הכסף שלנו או איך בעצם לחסוך בכסף אבל עדיין להמשיך בחגיגה (אם כי מצומצמת) המשיכו לקרוא ותגלו!

"אל נא תבטחו בכסף, אך שימו אותו לביטחון בכספת" ~  אוליבר ונדל מנדס האב.

בכתבה זו ננסה בעצם להביא לכם טיפים הקשורים ל: ניהול נכון של הכספים שלכם , איך לתקצב את הכסף נכון גם לבזבוזים ועוד.

 

1.התחילו בתוכנית חיסכון "אוטמטית"

תראו, נכון מגיע הרגע הזה שהמשכורת נכנסת (כמה שאנחנו אוהבים את ה – 10 לחודש בד"כ ) ואז מתחיל בעצם רוב הדילמות והפיתויים – "האייפון החדש בדיוק יצא" , "איך בא לי את החולצה הזאת" וכד'. וכאן נכנס היצר הבזבזני של כולנו לפעולה אותו קול שאומר "רגע מה לא מגיע לי? , עבדתי קשה בא לי לפנק את עצמי במשהו קטן מה כבר יכול לקרות" עכשיו, היצר הבזבזני הזה נמצא אצל רובנו אם לא כולנו (לא רק אצל נשים כן 🙂 ) ונכון מגיע לכם ונכון שעבדתם קשה ונכון יש לכם את הכסף הזה אבל מה יקרה הלאה נגיד ובזבזתם את הכסף הזה , הרי תראו פריט נוסף ותגידו איך אני רוצה את זה! ופה מתחיל הבעיה… כי כבר אין לכם ! לא חסכתם לפני זה ובעצם "בזבזתם הכל במקום אחד" . ואלה עוד המצבים הטובים שיש לכם מה יקרה אם בזבזתם את הכסף אבל יש לכם עכשיו חובות גדולים שאין לכם מאיפה לשלם אותם. כדי שמצבים כאלה לא יקרו תתחילו במה שנקרא תוכנית חיסכון "אוטומטית" בבנק שלכם , מה זה בעצם אומר ? נגיד והמשכורת שלכם נכנסת ב – 10 לחודש כמו רובנו , אתם בעצם אומרים לבנק שלכם "בכל 10 לחודש אני רוצה שתשים לי בתוכנית החיסכון שלי אחוז / סכום מסוים " וכך בעצם אתם שומרים לכם סכום כסף בין אם זה לחובות עתידיים , בלת"מים ובזבוזים חשוב מאוד שיהיה לכם תוכנית חיסכון לעתיד מה שנקרא "שקל לבן לעתיד שחור" ככה שגם חודשים ושנים קדימה יהיה לכם כסף בצד לכל סיבה שהיא!.

2. רשמו ונהלו את כל ההוצאות וההכנסות שלכם.

עוד דבר אחד שהוא מאוד חשוב שיכול למנוע כל מיני "בריחות" כספים הוא ניהול הכספים שלכם בצורה נכונה. אנו ממליצים שתעשו לכם גליון אלקטרוני ב – Excel וכד' כמובן אם אתם מבינים קצת במחשבים אם לא, תלמדו או שתעשו את זה בשיטה הישנה דף ועט. אז מה בעצם אתם מחפשים קודם כל : כל הוצאה שהייתה לכם באותו חודש אפילו תחלקו את זה לקטגוריות לדוגמא : מזון , חשבונות שוטפים (חשמל , ארנונה , גז , שכירות , דלק וכד') או חיוניים וחיוניים פחות. עברו על כל החשבונות שלכם ממש מכל מקום כולל עמלות וראו מה אתם יכולים לשפר , ממה אתם יכולים לקצץ ולשמור יותר. בצעו השוואה בין הרווחים שלכם להוצאות שלכם וראו מה אתם יכולים לשפר כדי שיהיה לכם יותר קל ותוכלו לחסוך יותר לדברים אחרים. אם לא תנהלו את הכספים שלכם בצורה נכונה אתם ברוב המקרים תמצאו את עצמכם במצבים לא נעימים של כסף שנגמר או שתשאלו את עצמכם "היה לי כסף אבל , איפה הוא נעלם!"

3.רכשו רק אחרי שחשבתם , העמקתם ואהבתם

עוד טיפ חשוב הוא למקרים רבים שקורים לרובנו אם לא כולנו כמובן וזה שאנו קונים מוצר שחשבנו שהוא מגניב או מתאים לנו ואז "התעייפנו" / "זרקנו" אותו ככה. קחו לדוגמא אדם אשר רוצה להיכנס לתחום הצילום הן מבחינה כלכלית והן מבחינת אהבה לתחום. הוא רוכש את הציוד הכי יקר שיש מצלמה הכי מתקדמת מיקרופון הכי מתקדם וכד', אחרי שבוע אותו אדם בין שלא העמיק מספיק בתחום הצילום והבין שהתחום הזה לא בשבילו! אותו מצלמה שהוא קנה נגיד ב – 5000 ש"ח ואותו מקרופון וציוד נלווה שקנה בעוד 2000 ש"ח בעצם הלכו לפח! נשרפו!. וכן זה קורה לכולנו לפעמים אנו לא חושבים באמת על מה שאנחנו קונים ובעצם אותו דבר שאנו קונים אותו אנו לא באמת מתחברים אליו או מתעמקים בו בסופו של דבר וזה מוצר שהולך לפח וכמובן כסף!. כדי למנוע מצבים כאלה של "בזבוזים מיותרים" קחו את אותו מוצר/פריט/כל דבר שאתם רוצים או עומדים לרכוש ותחשבו עליו טוב טוב אם צריך שנו על זה לילה או יותר! קחו את הדוגמה של המצלמה ותלמדו ממנה אם אותו אדם היה מנסה לצלם במצלמה בפלאפון שלו או ממצלמה של חבר היה מגיע למסקנה שהוא לא מתחבר לתחום בלי "לבזבז" את הכסף!. ואחרי שהעמקתם והבנתם שאהבתם ושאותו דבר מתאים לכם ויחזיר לכם תמורה שווה לכסף שלכם ולא תזרקו אותו אחרי שבוע או שבועיים וכד' רק אז רכשו את אותו הדבר!. תתפלאו אבל זה עוזר להרבה אנשים ותראו כמה הוצאות מיותרות וכסף "שהולך לפח" תוכלו לחסוך ו"להציל" לפעם הבאה.

4.בצעו השוואת מחירים או "סקר שוק" לפני

האם אתם עושים בדיקה לפני שאתם קונים ? האם אתם בודקים שאתם משלמים מחיר טוב ושאף אחד לא "עושה עליכם קופה"? לצערנו הרוב היום לא עושה סקר שוק בין אם זה מבחינת זמן ובין אם זה מבחינת כוח רצון רובנו אומרים "מה בשביל או 50 שקל אני עכשיו יחפש" וזהו דבר חמור מאוד!. כמעט כל אדם (הגיוני לפחות) היה מסכים לדבר כזה לדוגמא : נגיד ואתם מחפשים אופניים מסויימות ומצאתם חנות אופניים שמציעה את האופניים תמורת 1000 ש"ח אמרתם "וואו 1000 ש"ח בטח מחיר טוב" ואחרי שבוע ראיתם את אותם האופניים בחנות אחרת ב 900 ש"ח ואמרתם "מה! , איזה באסה הייתי קונה פה 🙁 " וכן זה מבאס אבל אפשרי ואפילו קל למנוע מצבים כאלה ולחסוך לפעמים מאות ואלפי שקלים! (ולשם זה התכנסנו כאן היום) אז איך בעצם עושים את זה? תראו יש כמה אפשרויות למזלנו הטכנולוגיה היום מתקדמת מאוד ואפילו לא צריכים לקום מהמיטה כדי להשוות מחירים , היום הכל באינטרנט קחו לדוגמא את אתר Zap (זאפ של דפי זהב) שם אפשר להשוות מחירים להמון דברים בין חנויות בכל מיני מקומות בארץ! היום יש אתרים נוספים ואפילו אפליקציות מצויינות בחינם להשוואה בין מוצרים ואפילו פריטים בסופר כך שתוכלו לחסוך אפילו שם!. ומה קורה אם אין את מה שאנו מחפשים שם? פשוט מאוד , אם יש פריט שלא מופיע ואתם יודעים שיש כמה מקומות בעיר או באזור שלכם שמוכרים אותם צאו אליהם ותשאלו אותם פשוט מאוד תשוו בעצמכם ואם צריך ואפשרי גם תתמקחו על המחיר (בכל זאת , איזה אדם לא אוהב איזה הנחה טובה) תראו שאם תעשו "סקר שוק" תוכלו לחסוך המון כסף בכל קנייה ובכל חודש!.

5.אין חבר נאמן מכסף מזומן

הידעתם , מחקר שנערך מצא שאנו מוציאים בממוצע כ 20% יותר באמצעות כרטיס אשראי מאשר במזומן וזה דבר שהוא די הגיוני , הולכים עם כרטיס פלסטיק נוח , קליל ואלגנטי שחוסך הרבה זמן והרבה כאב ראש ופה בדיוק הבעיה , הרבה יותר קל לנו לבזבז כסף מאשר עם מזומן וגם יש לנו הרבה יותר אופציות "בזבוז" עם כרטיס אשראי לדוגמה : קניות באינטרנט – שמן הסתם אי אפשר לשלם במזומן (כי הכסף לא בדיוק עובר דרך המחשב או הסמרטפון שלנו ומשתגר לו לאליאקספרסס ואמאזון ) קניות בחוץ לארץ ללא צורך ללכת לחנויות צ'יינג ולהחליף את המזומן במטבע המקומי ועוד. בנוסף כיום כרטיסי האשראי מחייבים להקליד את הסיסמה דבר שגורם לאחרונה בעיות ועיכובים. לזכותו של הכסף המזומן אנו יכולים להגיד שהוא תמיד נאמן הוא אף פעם לא מקבל סירוב (אלא אם הוא מזוייף אבל זו בעיה אחרת…) לא צריך בשבילו שום קוד ובינינו מי לא היה רוצה לראות כמה שטרות כחולים בארנק שלו כל בוקר 🙂 לכרטיס אשראי בנוסף יש כל מיני עמלות למינהם בבנק ומסגרות דבר שמאוד מגביל לעומת מזומן שלו אין איזה הגבלה מיוחדת. אז תעשו את החושבים שלכם ותבינו שמזומן היא האופציה הטובה ביותר לחיסכון!.

זהו זה!

אנחנו כלכך מקווים שנהנתם ! אנו עושים את כל המאמצים על מנת לשפר את החוויה שלכם מאתירינו , אנו מאוד נשמח לשמוע ממכם הגיבו לנו כאן בתגובות אם אהבתם את הכתבה , בנוסף צרו איתנו קשר לכל נושא הקשור לאתר , דיווח או עזרה וזכרו , אנו כאן לשירותכם!

צוות אתר לשירותך

מחבר מאז: 04/10/2020

2 תגובות

השאירו את תגובתכם!