5 דברים שכל פרילנסר חייב לדעת ולעשות ב 2021!

  1. דף הבית
  2. טיפים לפרילנסרים , עצמאיים ומומחים
  3. פרטי כתבה

מערכת "לשירותך"

היי פרילנסרים יקרים , עצמאיים תותחים מעסיקים מכובדים 😉 מה שלומכם? , שמחים שבאתם לקרוא עוד כתבה (או פוסט או מאמר You Name It..) והפעם 5 הדברים שכל פרילנסר/ית חייב/ת לדעת ולעשות בעולם הפרילנס!.

עדיף כישלון מפואר , מחלומות במגירה – "דודו טסה".

בכתבה זו אנו נעבור (בקצרה) על מה בעצם על חמישה דברים שכל פרילנסר יודע וצריך לזכור ולעשות או שצריך לדעת ולעשות ועוד!.וזה בדיוק הזמן להכיר דברים חדשים! (מה כבר יש לעשות בקורונה 🙁 )

ובנימה אופטימית זו הבה נתחיל 🙂

 

1. דחייה וסירוב הוא חלק מהתפקיד...

אז כן אף פעם לא כיף לקבל דחייה מלקוח שפרסם פרויקט אך! , צריך לזכור – עולם זה הוא עולם תחרותי מאוד, אתם לא לבד!.לכן תמיד יכול להיות שתקבלו סירוב או דחייה להצעה שלכם. עם זאת חשוב מאוד שתתקדמו כי פרילנסר (ובכללי כל אדם) אשר לא מתקדם מדחייה/סירוב בחיים (או בעסקים) לא יכול להצליח. כמו שאמר אלכסנדר גרהם בל : "כשנסגרת דלת אחת – נפתחת אחרת, אבל לעיתים קרובות אנו ממשיכים להביט בצער רב כל כך בדלת הסגורה, עד שאיננו רואים את זו שנפתחה בפנינו". אל תפספסו הזדמנויות אחרות!. בנוסף, תשקיעו בפרופיל שלכם (באתרי פרילנס כמו אתר זה!) הרי יש נוסחה די פשוטה לקוח אשר צופה בפרופיל הפרילנסר + פרופיל פרילנסר לא מושקע (המראה על חוסר רצינות של פרילנסר לרוב…)  = סיכוי קטן יותר לסגירת עסקה!.

הנה לכם סרטון נפלא של עומרי כהן המדבר על נושא זה:

2. השקיעו בפרופיל שלכם / בתיק/י העבודות שלכם!

בסעיף הקודם הגענו למסקנה שצריך לשפר את הפרופיל שלכם באתר (במידה וזה באתר שלנו (או באחרים 🙁 ) ) ובנוסף יש לשים דגש גדול על תיקי העבודות שלכם. תיק העבודות שלכם הוא הפנים שלכם , השם שלכם ובגדול תיק העבודות שלכם הוא אתם. כאשר לקוח צופה בתיק עבודות והוא מבחין בתיק עבודות לא מסודר או לוקה בחסר או הכי גרוע לא קיים (חלילה!) הוא יהיה פחות מעוניין לסגור אתכם עסקה!. חשבו על זה ככה , אתם רוצים לעשות עסקה עם מישהו והוא אומר לכם את כל מה שאתם רוצים לשמוע ואפילו המחיר מסתדר אבל אתם מבקשים לראות תיק עבודות ממנו ואין לו מאין , או שהוא מראה לכם תיק עבודות כולו מבולגן , מטושטש ולוקה בחסר. האם עדיין הייתם סומכים עליו? האם עדיין הייתם קונים ממנו משהו , שירות? – סביר להניח שהתשובה שלכם תיהיה פחות… ולכן חשוב מאוד להקפיד על פרופיל מושקע אשר מעביר את כל המידע עליכם ותיק עבודות מושקע ומסודר אשר מראה את מה שעשיתם בצורה הטובה ביותר!.

הנה לכם סרטון אשר מציג תיק עבודות טוב/רע ואת ההבדלים בינם:

3. קשרים , קשרים ועוד קשרים!

אוקיי , נגיד והצלחתם והשגתם פרוייקט ו או מכרתם שירות משלכם , שזה נפלא אגב! 🙂 , אך עם זאת חשוב מאוד שתשמרו על הקשרים שלכם עם הלקוחות כי כידוע עבודת פרילנס היא לא באמת חד פעמית ואם תשקיעו בשמירת הקשר עם הלקוח או המעסיק תגדילו את הסיכוי שלכם לקבל עבודה מהם פעם נוספת!. בנוסף, אם תצרו קשרים טובים עם כמה שיותר מעסיקים / לקוחות תוכלו להגדיל את החשיפה שלכם ליותר אנשים כי אתם יודעים בישראל "חבר מביא חבר :)" ובנוסף תקבלו המלצות ודירוגים הרבה יותר טובים אשר יגדילו את הסיכויים שלכם לקבל יותר לקוחות ולזכות ביותר פרויקטים מכיוון שפרילנסר עם ציון גבוהה יותר הוא תמיד יהיה יותר מבוקש!. לכן תמיד הקפידו על שמירת קשר עם הלקוחות והמעסיקים , צרו איתם קשר מדי פעם גם אחרי שהפרויקט נגמר ושאלו אותם "יש משהו נוסף שאוכל לסייע בו?" וכד'. תנו את השירות הכי טוב שלכם , קבלו ביקורות ודירוג טוב ואתם על דרך המלך!.

הנה לכם סרטון המסביר על איך לשמור על קשרים עם לקוחות! : 

4. מצאו קהילת פרילנסרים/עצמאיים טובה!

אחד הדברים הכי חשובים בעולם הזה ש- "כל אחד לעצמו" הוא למצוא קהילה של עצמאיים / פרילנסרים שתעזור לכם , תיתן טיפים , תמיכה , בנוסף תוכלו להיות גם לקוחות אחד של השני ותצרו קשרים (כמו שהסברנו בסעיף הקודם) תמליצו לחברים שלכם אחד על השני וכך תרחיבו ותחזקו את הקהילה. עם זאת! , לא תמיד קל למצוא קהילה טובה ואמינה שיכולים לעזור לכם תמיד, בין עם זה קבוצות לא פעילות בפייסבוק או סתם אנשים עם אינטרסים. ולכן הקמנו במיוחד עבורכם את לשירותך Connect ! קהילת הפרילנסרים החזקה בישראל!. תוכלו לדבר כאן בצ'אט הפרטי והקבוצתי , להחליף טיפים , לשווק את עצמכם ולהזהיר ממעסיקים / לקוחות לא הוגנים! וכל זה בחינם לגמרי!.

אז למה אתם מחכים לחצו כאן והכנסו לצ'אט!.

5. תבליטו את תחומי ההתמחות שלכם!

תמיד אבל תמיד! תבליטו את תחומי ההתמחות שלכם!. כל מה שאתם יודעים לעשות כל מה שאתם הכי טובים בו , המומחיות שלכם , הדבר שאתם יודעים לעשות בעיניים עצומות!. תבליטו תמיד! , פרילנסר שבולט יקבל יותר עבודות (בממוצע) מפרילנסר שלא בולט!. באתר שלנו (לשירותך – אתר הפרילנסרים החזק והצומח בישראל!.) תוכלו להוסיף מלא תחומי התמחות שלכם וכך להגדיל את קהל היעד והחשיפה שלכם , דבר היגדיל את הסיכוי שלכם למכור יותר ואף למכור יותר מאחרים!. לכן אנו ממליצים לכם להוסיף כל תחום התמחות / תת תחום אשר אתם מומחים בו ושולטים בו!. באתר לשירותך יש מעל 1500 תחומי/תת תחומי התמחות אשר מחכים לכם שתבחרו אותם! אז אם לא הוספתם את התחומים או תתי התחומים על תבזבזו זמן ותוסיפו עכשיו!. 

הנה לכם סרטון הדרכה כיצד לעשות זאת: 

זהו זה!

אנחנו כלכך מקווים שנהנתם ! אנו עושים את כל המאמצים על מנת לשפר את החוויה שלכם מאתירינו , אנו מאוד נשמח לשמוע ממכם הגיבו לנו כאן בתגובות אם אהבתם את הכתבה , בנוסף צרו איתנו קשר לכל נושא הקשור לאתר , דיווח או עזרה וזכרו , אנו כאן לשירותכם!