פרילנסר – האם משתלם להיות פרילנסר ב 2021?

  1. דף הבית
  2. טיפים לפרילנסרים , עצמאיים ומומחים
  3. פרטי כתבה

מערכת "לשירותך"

היי פרילנסרים יקרים , עצמאיים תותחים מעסיקים מכובדים 😉 מה שלומכם? , שמחים שבאתם לקרוא עוד כתבה (או פוסט או מאמר You Name It..) והפעם שאלת השאלות -האם משתלם או שווה בכלל להיות פרילנסר ב 2021?

"על כל מכירה שהפסדת בגלל שאתה נלהב מדי , תפסיד 100 אם לא תהיה נלהב מספיק!" – אנונימי 

אז ככה המאמר הזה מדבר לאנשים שיודעים מה זה להיות פרילנסר שהבינו בעצם את המהות של להיות פרילנסר , עצמאי או איך שלא תקראו לזה! , ומבינים קצת את העולם העסקי ואיך הוא מתנהל. 

כפי שכתבנו בכתבות נוספות באתר חשוב מאוד שתבינו! , אין דבר שהוא קל בחיים , ואם דברים שמאתגרים אתכם גורמים לכם לסבל בלתי רגיל כנראה שעולם העסקים לא בשבילכם!.

ובכל זאת , לאלה שלא מפחדים מאתגרים ורוצים ללכת אחר החלומות שלהם למרות הקשיים שיכולים וכנראה גם יצוצו , המאמר הזה בשבילכם.

האם משתלם להיות פרילנסר?

בוודאי שכן. להיות "פרילנסר" או "עצמאי" משתלם ביותר מהסיבות הבאות :

1. בתור פרילנסר , אתה הבוס של עצמך בעצם ! – אתה קובע איזה לקוח אתה רוצה , כמה כסף אתה גובה על כל עבודה או שירות ומתי.

2. אתה יכול לבחור מאיפה לעבוד – לא תצטרך להיות כלוא במשרד כל היום וכן תוכל לעבוד בתור פרילנסר מכל מקום שתרצה בין אם זה חוף הים ואף מדינה אחרת!.

3. הרבה יותר זמן להיות עם היקרים לך מכל! – הדבר המשתלם ביותר לדעתנו בלהיות פרילנסר הוא שבגלל שאתה מנהל את העסקים שלך בעצמך ויש לך את האפשרות לבחור מתי , איפה , ובכללי יותר חופשיות מכל אדם שכיר אחר תוכל להיות עם היקרים לך מכל ולא למכור את הזמן שלך בעולם הזה!

4. אין הגבלה לכסף – אין גבול לכמה שתוכלו להרוויח תוכלו לעשות משכורות צנועות תוכלו להיות מיליארדרים ויותר דבר שכמעט בלתי אפשרי בלהיות עצמאי ולהיות מוגבל בשכר שהבוס נותן לך!.

5. אין צורך בלבקש העלאה וקידום – בינינו כל שכיר שתגיד לו שאתה מקדם אותו להיות מנהל של תפקיד כזה או אחר ישמח עד השמיים – כי כמובן שאחרי שנים על גבי שנים של נתינה למען העסק ולמען "בעל הבית" סוף סוף שמו לב ב"קודקוד" שיש להם משהו מיוחד , וכמובן שעם הקידום מגיעה גם העלאה בשכר לא? אז איך אתם עם עוד 2-5 ש"ח לשעה? מרוצים אחרי 10 שנים בעסק ? עוד 500 ש"ח בחודש מהבוס ושי לחג יקנו אתכם ל 10 שנים הבאות בזמן ש"בעל הבית" נופש לו בבית שקנה בזנזיבר? בטח עכשיו כבר לא כזה נעים לחשוב על זה … במיוחד כשאתה יודע שאתה יכול להיות בעל הבית!. כשאתה פרילנסר והבוס של עצמך אין לך את הצורך הזה לבקש העלאה – אתה "בעל הבית" – אתה קובע את המשכורת שלך ושל עובדיך ולמי תעלה עוד 2 ש"ח לשעה!. ~ חשוב להבהיר כל שקל חשוב ואנו לא מזלזלים בשום שקל זו בסך הכל דוגמא.

יש עוד המון סיבות מצויינות שתוכלו לקרוא בכתבות שלנו על למה זה משתלם להיות פרילנסר.

האם הכל כזה טוב ונוצץ?

ממש אבל ממש לא!. נכון יש המון יתרונות בלהיות פרילנסרים וכמובן שאנו חושבים שיותר משתלם להיות פרילנסר מאשר להיות שכיר ואם זאת הגיע הזמן לדבר על הצד הבעייתי יותר – הבטחון הכלכלי!. 

בתור פרילנסר (עצמאי) , שום דבר אינו מובטח לך והרבה יותר מאתגר להרוויח כסף מאשר אדם שכיר שעושה את העבודה שלו והולך לביתו בסוף היום. 

תצטרך ללבוש כמה "כובעים" בבת אחת :

"כובע הניהול" – כמו שכבר אמרנו תצטרך להיות הבוס של עצמך ומי כמוך יודע כמה קשה לנהל אותך! ואם תוסיף לזה עוד כמה עובדים אז בכלל. תצטרך לדאוג שהעסק מתפקד ושהכל מתנהל "על מי מנוחות" , ששום דבר אינו מפריע לעסק בין אם זה תחרות , עובדים שצריך לפטר ועוד.

"כובע השיווק" – תצטרך להיות איש השיווק של עצמך ושל העסק שלך או להעסיק אנשים שיעשו את העבודה בשבילך.

"כובע החשבונאות" – בתור פרילנסר (עצמאי) אתה תידרש להגיש בעצמך את הדוחות שלך לרשויות המס ולשלם את המיסים בעצמך , בשונה משכיר שהעסק שבו הוא עובד מטפל בעניין הזה. כמו כן תצטרך להסתכל על רווחים , הפסדים (חס וחלילה כן 🙂 ) מאזנים ועוד ועוד. כמובן שאפשר לשכור עובדים או שירותי רואה חשבון לדברים אלה!.

בנוסף ,אין לך את האפשרות הזו של "לא לבוא לעבודה" – אתה זה העבודה! אתה זה העסק! (לפחות בהתחלה כשאין לך עובדים ואתה לבד!) אתה לא יכול להזניח את העסק כל נזק שיגרם לעסק שלך בגדול הוא נזק שיגרם לכיס שלך!. 

 

לסיכום  – תראו , כמו שהבנו לכל מטבע יש את הצד הזה והצד השני השאלה היא איזה צד אתם של המטבע , האם אתם הצד היזמי העצמאי שרוצה להיות פרילנסר ולצאת לעצמאות ולהגשים את חלומותיו ולקחת את היתרונות של להיות פרילנסר (עצמאי) או שאתם הצד השני של המטבע הצד של השכירים , שאתם מעדיפים לבוא מ 8 עד 5 במקרה הטוב בשביל שכר מינימום בתקווה שלא תפוטרו יום אחד בשביל "בשר טרי" וזול יותר!.

זהו זה!

אנחנו כלכך מקווים שנהנתם ! אנו עושים את כל המאמצים על מנת לשפר את החוויה שלכם מאתירינו , אנו מאוד נשמח לשמוע ממכם הגיבו לנו כאן בתגובות אם אהבתם את הכתבה , בנוסף צרו איתנו קשר לכל נושא הקשור לאתר , דיווח או עזרה וזכרו , אנו כאן לשירותכם!