סטודנט/ית? העבודה הכי טובה היא בכלל בעולם הפרילנס!

  1. דף הבית
  2. טיפים לפרילנסרים , עצמאיים ומומחים
  3. פרטי כתבה

מערכת "לשירותך"

היי פרילנסרים יקרים , עצמאיים תותחים מעסיקים מכובדים 😉 מה שלומכם? , שמחים שבאתם לקרוא עוד כתבה (או פוסט או מאמר You Name It..) מאמר קצת שונה! המיועדת לקהל הסטודנטים שלנו 🙂 ומחפשי העבודה למניהם אשר אולי לא מבינים שהעבודה הכי טובה יכולה לבוא דווקא מעולם הפרילנס!.

מטרת הלמידה היא צמיחה, והמוח שלנו, בניגוד לגופנו, יכול להמשיך לגדול כל עוד אנו חיים.  – "מורטימר אדלר".

אז ככה המאמר הזה מדבר לסטודנטים שלא יודעים מה זה להיות פרילנסר שלא הבינו בעצם את המהות של להיות פרילנסר , עצמאי או איך שלא תקראו לזה! , אך מבינים קצת את העולם העסקי ואיך הוא מתנהל. 

אז סיימתם ללמוד , ברכותינו 🙂 סיימתם לימודים של 3+ שנים הוצאתם תואר ראשון ואתם מנסים להיכנס לחברה/לעסק מסויים ומגלים שזה לא קל ולפעמים אף לא אפשרי!. ומדוע? יש כמה בעיות אשר נעבור עליהם בקצרה כמו מדוע אתם לא מתקבלים לעבודה? , הרי הרגע סיימתם תואר ראשון והבטיחו לכם! שמעסיקים פשוט "יחטפו אתכם בחוץ" או מכרו לכם אשליות כאלה ואחרות שמרביתן אינם נכונות ( לא נרחיב בנושא האשליות והמיתוסים למניהם שמבטיחים לרוב לסטודנטים או לאלה אשר רוצים ללמוד תואר…) אז נתחיל בדבר הראשון אשר מפריע לרוב למעסיקים העתידיים שלכם – הנסיון!.

נסיון הוא שם המשחק!

תראו אז יכול להיות שאתם למדתם ובאמת השקעתם , סיימתם את לימודי התואר שלכם בהצטיינות ואף מצטייני דיקן! , אז למה כל זה לא ממש מעניין במיוחד את המעסיקים העתידיים שלכם , את אלה שמראיינים אתכם? נכון הם בהחלט יוקסמו מזה שאתם מצטיינים ואחרי השאלה של "האם יש לכם תואר?" ב99.9% מהפעמים תגיע השאלה הבאה : "יש לכם נסיון?" או "עבדתם בעבודה כזאת בעבר?" או משהו בסגנון זה וכאן יש לכם כמה אופציות הראשונה : להגיד לא , אין לי נסיון ולנסות לשכנע את המראיין או המעסיק הפוטנציאלי שאתם תעשו בשבילו הרים וגבהות וכו והתוצאה תיהיה או א' – התקבלתם! או ב' – "אנו ניצור איתך קשר בהמשך…." מה שנקרא Game-Over!. אופצייה שנייה – אתם אומרים למראיין/מעסיק – כן! בוודאי שיש לי נסיון , שנים… רק שאתם משקרים (כמובן במידה ואין לכם באמת נסיון) נותנים שם של חברה רנדומאלית שעבדתם בה כביכול וכו' – וכאן אתם כבר על מדרון חלקלק לפיטורים במקרה הטוב (במידה והתקבלתם ולא עלו על השקר שלכם לפני!) ו"לכלוך" של השם שלכם בפני מעסיקים פוטנציאליים אחרים במקרה הרע. כי בכל זאת מי רוצה לעבוד או מי יכול לבנות איזשהו אמון עם עובד שקרן!. (כמובן שאנו לא ממליצים בשום צורה לשקר בכלל ובמקרים כאלה בפרט! ואנו איננו אחראים לכל נזק שיגרם לכם!) אוקיי , אז הבנו את האפשרויות העומדות לפנינו בנוגע לנושא הזה של נסיון , והבנו שמעסיקים ברוב המקרים לא יקחו אתכם לעבודה בלי נסיון , יש עוד סיבה שלא יקחו אתכם? התשובה היא בוודאי! , יש עוד הרבה סיבות מתוכן כאלה שאפילו לא קשורות אליכם ישירות. אבל לפעמים יש דבר אחד "ששוכחים" להגיד לסטודנטים כשהם מתחילים ללמוד…

לא תמיד מה שתלמדו הוא מה שהם מחפשים!

תראו לימודי תואר הם דבר נפלא וכמעט שאי אפשר לערער על זה , אך! – עם זאת לפעמים החומר הנלמד בלימודי התואר הוא רחב מדי , כללי מדי או ש"מתורגל רק על יבש". בנוסף, המון חומרי לימוד שמתמשים בהם צריך לעבור עדכון לזמננו מכיוון שחלק מהדברים השתנו או לא רלוונטים וכמובן שאנו תמיד מתקדמים אז הרבה דברים חדשים גם נוספו! , וזה נכון כמעט לכל תחום בין אם זה לימודי תוכנה , אשר מלמדים תכנות בשפות אשר פחות בשימוש בשוק כיום וכד' ויכול לבוא גם בלימודי פסיכולוגיה – לימודי שיטות ישנות כאלה ואחרות על חשבון שיטות חדשות ובנות זמננו!. לכן לימודי תואר זה דבר נפלא וטוב שלמדתם , זה בהחלט יכול לעזור לכם במידה וכבר נכנסתם ומצאתם עבודה , ואתם מקווים להיות שכירים ולמכור את זמנכם היקר מפז (אבל זה כבר סוגייה אחרת…) אך לשם מה התכנסנו אם לא לצורך לעזור לכם לפתור את בעיות אלה ולגלות לכם מה שהרבה לא רוצים שתגלו – ב 2021 אפשר לעשות הרבה כסף עם הידע שלכם מהתואר גם מהבית!.

ברוך הבא לעולם הפרילנס - גן העדן לסטודנטים!

אז כן , עולם הפרילנס שיכול להיות ששמעתם עליו מאיזה חבר באוניברסיטה שאומר "אני פרילנסר" או ראיתם כל מיני סרטונים של סטודנטים ביוטיוב על כסף שהם עושים מהבית במקום לעבוד במקדונלדס.. הוא עולם נפלא כמו עולם העסקים בכלל , אך למה אנו מגדירים אותו כ"גן עדן לפרילנסרים"? , פשוט מאוד – בתור סטודנטים קשה מאוד למצוא דרך לצבור נסיון בתחום שאתם לומדים וגם ללמוד , אך בתור פרילנסרים תוכלו לממש את מה שלמדתם או לומדים , תוכלו לצבור נסיון ממשי של פרויקטים שעבדתם , תוכלו לצבור המלצות וגם תוכלו למצוא הרבה מעסיקים (גם גדולים מאוד) שאתם רוצים לעבוד אצלם שישמחו להעסיק אתכם!. בנוסף , תוכלו לעשות כסף טוב מהבית בלי לבזבז את כל הזמן שלכם בחוץ בתור שכירים , לא תצטרכו לוותר על בילויים יותר מדי , לא יהיה לכם בוס על הראש שיוסיף לכם כאב ראש בנוסף לכל מה שגם ככה יש לכם (כי בואו , לא קל ללמוד ובטח שלא תואר!). את כל הדברים הנפלאים האלה תוכלו לעשות כאן באתרינו – לשירותך – אתר הפרילנסרים החזק והצומח בישראל!. כאן תוכלו להתמודד על פרויקטים ע"י הצעת שירותיכם , תוכלו אף למכור את שירותיכם בעצמכם וכך גם לצבור ניסיון וכסף , תוכלו להיות חלק מקהילת הפרילנסרים המשגשגת בישראל , ותקבלו תמיכה על ידנו לאורך כל הדרך , כי הצלחה שלכם – זה הצלחה שלנו!

זהו זה!

אנחנו כלכך מקווים שנהנתם ! אנו עושים את כל המאמצים על מנת לשפר את החוויה שלכם מאתירינו , אנו מאוד נשמח לשמוע ממכם הגיבו לנו כאן בתגובות אם אהבתם את הכתבה , בנוסף צרו איתנו קשר לכל נושא הקשור לאתר , דיווח או עזרה וזכרו , אנו כאן לשירותכם!